My Brilliant Friend – L’amica geniale

Yapım 2018 / Amerika
Tür: Dram
My Brilliant Friend – L’amica geniale
8.7 /10
10.0
Oy ortalaması: 10.0/10 - 2 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Elena Ferrante’nin çok satan roman serisinden uyarlanan My Brilliant Friend, ilkokulda tanışan Elena Greco ve Raffaella Cerullo’nun yıllara yayılan hikayesini işliyor. Kısa süre içerisinde çok yakın arkadaş olan ikili, doğup büyüdükleri Napoli kasabasında, yoksulluğun ve acımasız toplum şartlarının ortasında büyümeye çalışmaktadır. Dizi, bu dönemin 60 yıl sonrasında başlıyor; Elena, Lila adıyla seslendiği en yakın arkadaşının ortadan kaybolduğu haberini alıyor ve Lila’nın gizemlerini keşfetmek için hikayelerini kaleme almaya karar veriyor. Sekiz bölümden oluşan My Brilliant Friend, HBO ve RAI ortaklığında ekrana taşınıyor. Dizinin ilk sezonu, yazarın ülkemizde “Benim Olağanüstü Akıllı Arkadaşım” adıyla basılan ilk romanından uyarlandı. İkinci sezon ise serinin ikinci romanı “The Story of a New Name / Yeni Soyadının Hikayesi”nden uyarlanacak ve başkarakterler Elena ve Lila’nın hikayesini işlemeye devam edecek. My Brilliant Friend’in senaryosunu Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci ve Saverio Costanzo kaleme alıyor. Anakarakterlerin farklı dönemlerine Elisa Del Genio, Ludovica Nasti, Margherita Mazzucco ve Gaia Girace hayat verirken yönetmen koltuğunda Hungry Hearts’ın yönetmen ve senaristi Saverio Costanzo var.

1.Sezon

  Bu sezon için henüz hiç bölüm eklenmemiş. Lütfen daha sonra tekrar kontrol edin.

Dizilla bir süredir yayında sizlere en iyi dizi keyfini sunabilmek için çok çalışıyoruz, sitemizi geliştirebilmemiz adına bizi tavsiye etmeyi unutmayın ve yorumlarınızı esirgemeyin :-)

  
Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler] Yorumunuzu bu bölüme yazınız. [/spoiler]

 1. Elif

  4 kitaptan oluşan bu dizinin devamı ne zaman gelecek merakla bekliyorum.

 2. Anonim

  Neden DUBLAJLI neden?

 3. duygukctrk

  Keşke altyazılı bölümler silinmemiş olsaydı 🙁 Diğer sitelerdeki dublajlı bölümleri izlemek zorunda kalıyoruz.

 4. @grifon81

  Senaryo çok ilgi çekici. 40’lı ve 50’li yıllarda İtalya’da iki genç kızın hayatına değinmişler. O dönemin şehir yapısını, giyim kuşamını, sosyolojisini, insana dair her şeyini ustaca yansıtmışlar.
  Keyifle izledim.